Siz işiniz ile ilgilenin teşvikleri bize bırakın.

İhracat Teşvik Danışmanlığı sizin işlerinizi yaparken harcadıklarınızı sizin için geri alma uğraşıdır.

Firmaların yeni pazar arayışları ile birlikte artan ihracatımız ve buna karşılık devletin ihracatı arttırma yöntemleri kapsamında uyguladığı teşvikler incelendiğinde, firmaların ihracat faaliyetlerini desteklemeye yönelik devlet yardımları, teşvikleri ve bunlardan nasıl yararlanabilecekleri konusunda bilgilendirilmediği veya yeteri kadar kullanılmadığı görülmektedir.

Bu konuda İŞTEŞ’in yaptığı eğitim organizasyonlarına katılarak bilgi alabilirsiniz. Bu süreçte desteklerin desteklerin takibinde yaşanan bilgi ve mevzuata uygunlukta yaşanan aksaklıklar ve bilgisizlikler yüzünden bir çok teşvik alınmadığı bilinmektedir.

İhracat Teşvik Danışmanlığı; devlet kurum ve kuruluşları ihracatçı firmalarımızı yurt dışı gezifuar katılımlarını önemli ölçüde desteklemektedir. Yine devletimizin sanayi ve ARGE’yi geliştirmek adına sunduğu özel destek ve hibe programları belirli süreler için olmakta bunları çok yakından takip eden bazı firmalar faydalanabilmekte faydalanmak isteyenlerin birçoğu da bu evrakların ve dosyanın Hazırlanması sırasında boğulmakta ciddi problem yaşamaktadır.

Firmamız tüm kamu kurum ve kuruluşlarının üretici ve ihracatçılara yönelik tüm destek ve hibe programlarını çok yakından takip etmekte isteyen firmalarımıza uygun destek programının seçilmesinden başlayarak sunulacak dosyanın hazırlanmasına kadarki süreçte danışmanlık hizmeti vermektedir.

İhracat Teşvik Danışmanlığı hizmetinin hedefi, firmaların üst düzey yöneticileriyle beraber, devlet yardımları konusundaki uygulayıcıları ve dış ticaret birimi çalışanlarını bilinçlendirmek ve bu konuda destek olmaktır. Türkiye ekonomisinin büyümesinin lokomotifi son yıllarda dış ticaret olmuştur.

KOBİ niteliğindeki firmalarımızın, dış ticaret vizyonu kazanması, ürünün yurt dışına satışı ile kalite ve inovasyon algısını geliştirmesi önem kazanmaktadır.

1. Ürün-Mal İhracatına Yönelik Devlet Destekleri

1.1 E-İhracata Yönelik Devlet Destekleri

2. Hizmet İhracatına Yönelik Devlet Destekleri

2.1. Film Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.2. Bilişim Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.3. Sağlık Turizmine Yönelik İhracat Destekleri

2.4. Eğitim Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.5. Yönetim Danışmanlığı Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.6.Teknik Müşavirlik Müteaahhitlik Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.7. Gayrimenkul Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.8. Lojistik Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.9. Diğer Hizmetler Sektörlerine Yönelik İhracat Destekleri

2.10. Yeşil Hizmetler Sektörlerine Yönelik İhracat Destekleri

2.11. Fuarcılık Sektörüne Yönelik İhracat Destekleri

2.12. Spor Turizmine Yönelik İhracat Destekleri

3. Turquality Global Markalaşmaya Yönelik Devlet Destekleri

4. e-Turquality Bilişimin Yıldızları Markalaşma Programı İhracata Yönelik Devlet Destekleri