İhracat Yapılacak Müşterileri Buluyoruz!

Hiper rekabet ortamındaki dünyada stratejik üstünlük yaratmanın en önemli yollarından biri hedef müşterilerin ve rakiplerin doğru olarak tespit edilmesidir. Bunlarla ilgili izlenecek istihbarat süreci, alınacak bilgilerin yorumlanması, hedef tespitleri, ilgili kod sistemleri ve uygulamaları ele alınarak firma bilgilerine erişim için kullanılacak veri tabanları indeksleri uygulamalarla aktarılmaktadır.
Firmanıza potansiyel müşteriler bulurken, söz konusu müşterileri nasıl bulduğumuzu da size öğretiyoruz. Sistem kurulumu yöntemi uyguladığımız firmalarda ihracat başarı oranı %85’dir.10.000’den fazla veritabanı’nı sizler için kullanıyor, ihracata giden yolda sizlere ivme kazandırıyoruz.

1. Hedef Pazar Araştırması

Dünya ticaretindeki verileri analiz ederek en karlı, kolay ihracat yapılabilir ülkeleri tespit ediyoruz. Hedef pazarımızdaki temel dinamikler, rakip ülkelerin analizi, Gümrük vergileri, sertifikasyon ihtiyaçları, prosedürler gibi bir çok konuyu detaylı şekilde analiz ederek, sizi sonuca ulaştıracak yol haritasınız çiziyoruz.

2. Hedef Müşteri Araştırması

Yaptığımız detaylı sektör analizi ile potansiyel müşterilerinize erişmenizi sağlıyoruz. Global rakiplerinizin fiili ihracatlarını yasal kaynakları kullanarak tespit ediyor, dolayısıyla hali hazırda ürünlerinizi satın alan yüksek potansiyelli müşterilerinizi nokta atış olarak size sunuyoruz.

3. Nokta Atışı İhracat

Ürününüze ilişkin hedef pazarları (ülkeleri) raporluyor ve belirlenen hedef pazarlardaki potansiyel müşterileri buluyoruz. Hedef ülkede, potansiyel alıcıları tespit ettikten sonra ihracat için Marketing desteği sağlıyor, firma ile görüşme öncesi, şirketinizi rakiplere göre değil, potansiyel alıcınıza göre konumlandırıyoruz.