Dijital Pazarlama ile Global Pazarlarda Müşteri Portföyünü Artır!

1. Google Reklamları

Google reklamları kişilerin reklam yayınlayarak, Google aramalarında benzer ürünler arandığında öne çıkmanızı sağlayan bir sistem. Bizler burada emek harcayarak hazırladığınız ürünleri, siteleri, uygulamaları çok fazla insanın görmesini sağlıyoruz. “AdWords”ün artık “Google Ads” olduğunu unutmayın. Reklamı yapılacak herhangi bir şeyin reklamını hazırlayarak yayınlıyoruz. Bu şekilde aramalarda ilk sıralarda gözükebilirsiniz..

Reklam almak isteyen kişiler şartları sağladıktan sonra bir adwords hesabı açabilirler. Bu hesap hem reklam alımını hem de kazanılan ücreti takip etmek için kullanılır.

Google adwords kişilerin reklam yayınlayarak, Google aramalarında benzer ürünler arandığında öne çıkmanızı sağlayan bir sistem. Bizler burada emek harcayarak hazırladığınız ürünleri, siteleri, uygulamaları çok fazla insanın görmesini sağlıyoruz. “AdWords”ün artık “Google Ads” olduğunu unutmayın. Reklam veren kişi yayınlanma sayısını ücretle oranlayarak ödeme yaparak istediği kadar yayınlanma tercih edebilir. Reklam izleyen kişi için pek bir şart yoktur. Tek şart çıkan reklamı ücret ödemezlerse izlemek veya görüntülemek zorunda kalabilirler. Bu bizlerin sizlere sunduğu birçok hizmetin küçük bir karşılığıdır. Reklam almak isteyen kişiler şartları sağladıktan sonra bir adwords hesabı açabilirler. Bu hesap hem reklam alımını hem de kazanılan ücreti takip etmek için kullanılır.

Google Adwords Nedir?

Reklamı yapılacak herhangi bir şeyin reklamını hazırlayarak yayınlıyoruz. Bu şekilde aramalarda ilk sıralarda gözükebilirsiniz. Reklam sektörü adına dijital yapılan reklamcılık hizmetimiz hepinize yararlı olacağını düşünüyoruz. Sistemimiz şu şekilde ; reklam veren kişi ürününü pazarlamış olur ve daha çok gelir elde eder. Reklamları izleyen kişi de, kendilerine uygun, aradıkları ürüne benzer ürünler ile karşılaşır. Sistem bu şekilde işler. Tabi ki burada bizler de kazanıyoruz.

Sonucu müşterilerinizi arttırmak için Google reklamları ile çalışmak olarak özetleyebiliriz. Çok büyük kitlelere ulaşmanızı sağlayan Google reklamlarıile çalışmanın bazı şartları vardır. Bu şartlar reklam yayınlamak isteyen kişiler için belirli bir görüntülenme miktarı olabilir. Diğer tarafta takip edilme sayısının istenilen sayıya ulaşmış olması gerekir. Başka biri ise indirilme sayısı istenilene ulaşmış olmalı gibi şeyler. Bu şartlar sağlandığı zaman kişiye reklam verme imkanı tanırız.

Reklam veren kişi yayınlanma sayısını ücretle oranlayarak ödeme yaparak istediği kadar yayınlanma tercih edebilir. Reklam izleyen kişi için pek bir şart yoktur. Tek şart çıkan reklamı ücret ödemezlerse izlemek veya görüntülemek zorunda kalabilirler. Bu bizlerin sizlere sunduğu birçok hizmetin küçük bir karşılığıdır.

Reklam almak isteyen kişiler şartları sağladıktan sonra bir adwords hesabı açabilirler. Bu hesap hem reklam alımını hem de kazanılan ücreti takip etmek için kullanılır. Eğer şartlar sağlanmadan adwords üye olunduysa, incelenme süresi sonrası kayıtlı mail adresine mail göndeririz. Bu mail, hesabın açılamadığını ve neden açılamadığını belirtir içeriktedir. Aynı şekilde şartlar sağlandı ise yine bir mail göndermekteyiz. Bu mailde ise hesabın incelendiği ve kayıt tamamlandığı yazmaktadır.

Google Reklamları

Reklam Yönetimi:

Reklam yönetimi, reklam veren kişilerin pazarlama işlerinin profesyoneller tarafından yapılması demektir. Online reklamcılık sektörü olan Google reklamları online şekilde reklam yönetimi yapmaktadır. Burada profesyonel olan bizler oluyoruz. Sizlere profesyonel bir destek sağlıyoruz.

Müşterilerinizi arttırarak size kazanç elde etmeniz için çok çalışıyoruz. Firmamız oldukça büyük kitlelere sahip. Bu sebeple hızlı bir şekilde karşılığını alacağınız bir sektöre sahibiz demek mümkün. İsterseniz kendi tasarladığınız reklamı sunarız isterseniz bu konuda biz size yardımcı oluruz. Bir çok merak ettiğinize ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yayınlamak istediğiniz reklamın bütçesini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun yanında ne kadar görüntülenmiş takip etmeniz mümkün. Reklamınızı test edebilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Ayrıca performanslarını da değerlendirebilirsiniz. Reklam yayınımız sayesinde en üst sıralara çıkarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Dijital Reklam Yönetimi Neleri Kapsar:

E-ticaret üzerinden verim arttırmak adına dijital reklam yönetimi işleminizi gerçekleştirebiliriz. Yapay zeka ile yürütme şeklinde bir kapsamaya da sahiptir. Anahtar kelime unsuru, bu şekilde aramalarda en üstte görünmektir. Yayın sahiplerinin en çok istediği şeyler arasında denebilir. Reklama tıklanması bile en çok görüntülenme adına önemli bir adım sağlar. Size her konuda yardımcı olmaktayız.

Her alanda reklam yönetimi dahil hizmet sunduğumuz göz önünde. Her zaman tercih edilen firmamız bu alanda sadece eğlenmeniz değil aynı zamanda kazanmanız konusunda da sizlere destek sağlıyor. Bizi tercih ettiğinizi biliyoruz. Güvenilir bulduğunuz firmamız her konuda sizlerle. Bizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Bir de sizden gelen sorular var. Merak edilen her şeyi yanıtlamak için en çok sorulan soruları yanıtladık. Aklınızda her hangi bir soru işareti kalmaması bizler için önemli. Bunca zamandır verdiğimiz güven bunlar üzerine kuruldu. Firmamız her soruyu yanıtlayarak gönül rahatlığı ile adım atmanıza yardımcı olmak ister.

Bu sorular dışında aklınıza takılan şeyler için mail yoluyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Google müşteri hizmetli bulunmamaktadır. Mail adresine site üzerinden ulaşmanız mümkün. En kısa sürede dönüş yapmaya çalışıyoruz. Ancak sistem yoğunluğu bazen gecikmelere yol açabiliyor. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

2. Facebook-Instagram Reklamları

Facebook-İnstagram reklamları teknolojinin gelişmesi ile reklamcılık, günümüzde yeni bir hale bürünmüştür. Artık alışıla geldik televizyon veya billboard reklamları yerini sponsorlu reklam bırakmıştır. İnternetin her eve girmesi ve insanların sosyal medyayı aktif olarak kullanmasından dolayı bu reklamcılık modeli de daha verimli olmaya başlamıştır. Firma sahipleri de yeni nesil reklamları kullanarak müşteri portföyünü genişletme, marka bilinirliğini arttırma…

Facebook-İnstagram Reklamları

Etkili bir İnstagram reklamı vermek için, kullanıcıların 3 saniye içerisinde dikkatini çekebilecek bir reklam oluşturulması gereklidir.

Teknolojinin gelişmesi ile reklamcılık, günümüzde yeni bir hale bürünmüştür. Artık alışıla geldik televizyon veya billboard reklamları yerini sponsorlu reklam bırakmıştır. İnternetin her eve girmesi ve insanların sosyal medyayı aktif olarak kullanmasından dolayı bu reklamcılık modeli de daha verimli olmaya başlamıştır. Firma sahipleri de yeni nesil reklamları kullanarak müşteri portföyünü genişletme, marka bilinirliğini arttırma ve satışlarını ivmelendirme gibi stratejik öneme sahip konuları sponsorlu reklam ile yapmaya başlamışlardır. Siz de markanızı online mecralar aracılığı ile büyütmek için aşağıdaki reklamcılık modellerini tercih edebilirsiniz. Burada marka bilinirliği oluşturabileceği gibi, hali hazırda var olan bir markanın itibar yükseltmesi, algı yönetimi, soğuk müşterilere yönelik marka bilinirliği oluşturulması ve satışların istenilen ölçüde artırılması da mümkündür.

Sosyal Medya

Günümüzde, sponsorlu reklam denilince akla ilk gelen seçenek şüphesiz sosyal medya reklamlarıdır. Hedef kitleyi çok net bir şekilde seçebilme, günün her saati, istenilen oranda ve en etkili olacak şekilde yapılabilecek olmasından dolayı büyük markaların en çok kullandığı yöntemlerden birisidir. Reklam verene detaylı analizler sunması, reklamı gösterilecek kişinin demografik yapısı ve hedef kitlenin sevebileceği şeyleri gelişmiş yapay zekalar ile sunması teknolojinin en iyi yanlarından birisidir.

Burada marka bilinirliği oluşturabileceği gibi, hali hazırda var olan bir markanın itibar yükseltmesi, algı yönetimi, soğuk müşterilere yönelik marka bilinirliği oluşturulması ve satışların istenilen ölçüde artırılması da mümkündür. Gelişmiş yapay zeka sayesinde sizden daha önce alışveriş yapan, sadece web sitenizi ziyaret eden veya sizi ilk kez gören kişilere ayrı ayrı reklamlar gösterebilmeniz sayesinde reklam yatırımlarınızı en verimli şekilde kullanmanız mümkündür.

Facebook-Instagram Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook, günlük 1.3 milyar aktif kullanıcısı ile bugün dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma özelliğini taşır. Kullanıcıların bu platformda günlük 35 dakika harcaması da, reklam verenler için mükemmel bir ortam oluşturur. Ayrıca Facebook, Business Manager ile firmalara, bu kullanıcıları doğrudan hedefleyebilecekleri reklam kampanyaları oluşturma olanağı verir. Mesela beş yıldızlı bir oteliniz olduğunu varsayalım. Yaz sezonunun yaklaşmasıyla otelinize yeni müşteri rezervasyonları istiyorsunuz. Bunun için de facebook reklamları kullanmaya karar verdiniz. İşte burada facebook sizlere harika bir kullanıcı aralığı sunuyor. Gezi, yolculuk ve tatil başlıkları ile açılmış sayfaları takip eden kullanıcılara reklamlarınızı gösterebiliyorsunuz.

Ayrıca sizin reklamlarınıza daha önce tıklamış, web sitenizi ziyaret etmiş ve rezervasyon yapmaya karar verip son aşamada bırakan kullanıcıları Facebook pixel sayesinde yeniden müşteriniz yapabiliyorsunuz. Kullanıcıların alışkanlıkları, hobileri, ekonomik durumları ve yaş aralığı gibi seçenekler sosyal medya reklamcılığını geleneksel reklam yöntemlerine göre öne geçiren başlıca şeylerdir. Bu sürecin uzmanlık ve deneyim istediğini unutmamak gerekiyor. Evet, günümüzde sosyal medya platformları üzerinden reklam yayınlamak inanılmaz derecede kolay.

Ama doğru hedef kitle seçimi, etkili bir reklam kampanyası ve verimli kullanılan reklam bütçesi uzmanlık ve deneyim isteyen konulardır. Yatırımlarınızın karşılığını sonuna kadar almak için, sizlere bu konularda mentorluk yapabilecek, reklam kampanyalarınızı yürütebilecek ve içerik pazarlaması ile soğuk müşterilerinizi markanıza ısındırabilecek profesyonel firmalarla çalışmak uzmanlar tarafından önerilir.

İnstagram Reklamları

Sizin de bildiğiniz gibi Facebook, geçtiğimiz senelerde İnstagram’ı 1 milyar dolar gibi bir fiyata satın aldı. Günlük aktif 800 milyon kullanıcısı ile İnstagram, en az Facebook kadar büyük bir sosyal medya platformu olma yolunda ilerlemektedir. Bu kadar devasa bir kullanıcı kitlesi olunca da, reklam vermek için harika bir platform haline geliyor. En güzel yanı ise; İnstagram reklamları, Facebook Business Manager aracılığı ile veriliyor. Yani Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da etkili reklamlar oluşturabiliyorsunuz. Yalnız bu iki platforma verilen reklamlar, stratejik olarak farklılık gösterebiliyor.

Sebebi ise kullanıcı kitlelerinin çok farklı olmasıdır. Facebook kullanıcılarının yaş ortalaması İnstagram kullanıcılarına göre daha büyük olduğunu unutmamak gerek. Haliyle bu iki farklı hedef kitleye aynı reklamları oluşturmak doğru olmaz. Etkili bir İnstagram reklamı vermek için, kullanıcıların 3 saniye içerisinde dikkatini çekebilecek bir reklam oluşturulması gereklidir. Çünkü günümüzde sosyal medya kullanıcılarının dikkat süreleri3 saniyeye kadar düşmüştür. Hatta araştırmalar, Avrupa ve Amerika bölgelerinde yaşayan insanlarda bu sürenin 2 saniyeye kadar düştüğünü göstermektedir.

Bu yüzden reklamlarınızda kullanacağınız görsel, metin ve sunacağınız kampanya kullanıcının dikkatini 2 saniye gibi bir sürede çekmelidir. Aksi takdirde reklam bütçenizin karşılığını alamayabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi doğru, etkili ve verimli bir reklam kampanyası oluşturmak için ajanslardan yardım almanız işiniz için en doğru yatırım olacaktır. Bu yüzden merak ettiğiniz soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

3. İçerik-SEO Pazarlaması

İçerik-SEO pazarlaması sosyal medya, gelişen teknolojinin de etkisi ile günümüzde kullanıcının en çok vakit geçirdiği mecralardan birisi olmuştur. Hal böyle olunca firma sahipleri de kendilerine bu platformlarda yer edinmişlerdir. Markalarının tanıtımını yapmak için web siteleri ve sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmaya başlamışlardır. Tanıtımları, sponsorlu reklamlar aracılığı ile yapabildikleri gibi tek seferlik bir yatırım ile de yapılabilmektedir.

İçerik-Seo Pazarlaması

İçerik pazarlaması, günümüzde markaların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemlerinden birisi haline gelmiştir.

Sosyal medya, gelişen teknolojinin de etkisi ile günümüzde kullanıcının en çok vakit geçirdiği mecralardan birisi olmuştur. Hal böyle olunca firma sahipleri de kendilerine bu platformlarda yer edinmişlerdir. Markalarının tanıtımını yapmak için web siteleri ve sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmaya başlamışlardır. Tanıtımları, sponsorlu reklamlar aracılığı ile yapabildikleri gibi tek seferlik bir yatırım ile de yapılabilmektedir. Bunun en iyi yöntemi ise SEO yani arama motoru optimizasyonudur. Hedef kitle olarak Google üzerinden “Alaçatı oteller” gibi arama yapan kullanıcıları seçelim. İçeriğinizde veya tanıtım yazınızda, kullanıcıların yaptıkları aramalara yani anahtar kelimelere yer verirseniz bir seo çalışması yapmış olursunuz.Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için yapılacak doğru bir içerik pazarlama stratejisi ile web sitenizi ilk defa ziyaret eden kişileri, eski müşterilerinizi veya sizi tanıyan ama sizden alışveriş yapmamış insanları müşteriniz haline getirebilirsiniz.

Seo Nedir?

Seo, web siteleriniz ve sosyal medya hesaplarınızdaki içeriklerinizi Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarına tanıtmak olarak açıklanabilir. Web sitenizde bulunan tanıtım yazısını kullanıcıların arama yaptıkları kelimelere göre oluşturmak da diyebiliriz. Alaçatı’da bulunan otelinize bir tanıtım yazısı hazırlamak istediğinizi düşünelim. Hedef kitle olarak Google üzerinden “Alaçatı oteller” gibi arama yapan kullanıcıları seçelim. İçeriğinizde veya tanıtım yazınızda, kullanıcıların yaptıkları aramalara yani anahtar kelimelere yer verirseniz bir seo çalışması yapmış olursunuz.

 Anahtar Kelime Nedir?

Ayrıca oluşturulan içeriklerde konu ile alakalı olan anahtar kelimeleri kullanma da oldukça etkili bir yöntemdir. Buna semantik yazım tekniği denir ve arama motorları bu tür içerikleri değerli içerik olarak görür. Bu şekilde sıradan bir seo yapılmış içerik yerine arama sonuçlarında ilk sıraya bu tür içerikleri yerleştirir. Örnek vermek gerekirse, yine Antalya’daki oteliniz için bir içerik hazırlamak istediğinizi varsayalım. Burada anahtar kelime olarak “Alaçatı oteller” ile birlikte “otel fiyatları” ve “tatil için otel fiyatları” gibi alakalı anahtar kelimeleri kullanmak iyi bir seo çalışması olacaktır.

İçerik-SEO Pazarlaması

 Seo Nasıl Yapılmalıdır?

Tabi sadece bunlarla kısıtlı olmadığını bilmek gerek. Çünkü seo, çok teknik ve detaylı bir konudur. Uzmanlaşmak zaman ister. İşlerinizin yoğunluğundan öğrenmek için vakit ayırmaktansa, seo danışmanlığı veren bir seo ajansı ile çalışmak daha doğru olacaktır. Öğrenmek için vakit ayırmaktansa, sizin için ihtiyaç duyabileceğiniz içerik pazarlama stratejisi sunan bir ajansla çalışmak vakitten tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde bütün enerjinizi ve vaktinizi kendi işinizi ilerletmek için kullanabilirsiniz.

 İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için yapılacak doğru bir içerik pazarlama stratejisi ile web sitenizi ilk defa ziyaret eden kişileri, eski müşterilerinizi veya sizi tanıyan ama sizden alışveriş yapmamış insanları müşteriniz haline getirebilirsiniz. İçerik pazarlaması, günümüzde markaların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Çünkü maliyet bakımından geleneksel yöntemlere göre daha uygundur, bir seferlik yatırım ister ve ömür boyu kullanım sunar. Ajans360 olarak marka bilinirliğinizi artırabilir, aylık ve yıllık hedeflerinize ulaştırabiliriz.

 Seo Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her işte olduğu gibi bu konuda da pek çok firma hizmet vermektedir. Ama seo danışmanlığı uzmanlık ve deneyim isteyen bir alandır. Çünkü arama motorları her gün kendilerini güncelleyip, devamlı algoritma değişikliğine gitmektedirler. Onları yakında takip edip, bu güncellemelere göre stratejilerini değiştiren seo ajansı ile çalışmak, yatırımlarınızın karşılığını sonuna kadar almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden bir ajans ile anlaşmadan önce sizlere sundukları hizmetleri ve daha önceki deneyimlerini değerlendirmek etkili bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

İçerikler ile hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlayacak bir strateji geliştirmesi, ajansların en büyük faydalarından birisidir. İçerik pazarlama stratejisi büyük markaların en çok verim aldığı yöntemlerin başında gelir. Siz de markanızı bir adım ileriye taşımak için seo danışmanlığı veren bir ajans ile çalışabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ajansınıza yapmakta olduğunuz işi bütün ayrıntıları ile açıklamak, hedef kitlenizi net olarak belirtmek ve onlardan ne türlü beklentiniz olduğunu söylemektir. Marka bilinirliğinizi mi artırmak istiyorsunuz, yoksa satışlarınızı artırmak mı? Bunları net bir şekilde belirtmek, ajansınızdan verim almanızı sağlayacaktır.

 İyi Bir Seo Çalışması İçin Nelere Yapılmalıdır?

Son olarak verimli bir yatırım yapabilmeniz için değinmemiz gereken birkaç nokta daha var. Ajansınıza, müşterilerinize vaat ettiğiniz şeylerden bahsedin. Uygun fiyatlı tatil hizmeti mi veriyorsunuz, hiçbir yerde yaşayamayacakları deneyim mi? Sadece turizm değil, diğer sektörlerde de aynı şeyler geçerlidir. Müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri, ayrıcalıkları ve kampanyaları net bir şekilde belirlemeniz, oluşturulacak olan içerik pazarlamasından en iyi şekilde verim almanızı sağlar. Ayrıca içerik pazarlamasının temelinde de bu mantığın yattığını belirtmeliyiz. Yani o içeriklerin oluşturulma amacı bir nevi ürün veya hizmetlerinizi müşterilerinize dolaylı olarak, bilgi verici içeriklerle tanıtmaktır.